x
Nalewka z kwiatów czarnego bzu dla zdrowotności

Nalewka z kwiatów czarnego bzu dla zdrowotności

Ten post był czytany7279razy!

To już ostatni moment więc spieszcie się z na zrobienie tej nalewki leczniczej . Robbie ją pierwszy raz ale już słyszałam wiele dobrego o niej ma mnóstwo właściwości zdrowotnych a zimą i jesienią pomoże nam zwalczyć wirusy . No to do roboty pędźcie zbierać baldachimy z kwiatkami czarnego bzu;-)

Składniki:

  • 3 litry alkoholu 40%
  • 3/4 słoika baldachimów z kwiatkami czarnego bzu
  • ok 6 łyżek miodu (lipowy lub wielokwiatowy)
  • 3 cytryny

Wykonanie:

Kwiaty czarnego bzy a w zasadzie baldachy z kwiatkami ścinamy w słoneczny dzień i rozkładamy na gazecie na ok 1 godzinkę aby wyszły wszystkie robaczki;-). Następnie nożyczkami odcinamy kwiatki bez łodyżek ( minimalna ilość) aby nie było zbyt gorzkie. Przekładamy do słoika i zalewamy alkoholem wstrząsamy kilkakrotnie i odstawiam na jeden dzień.
Następnego dnia cytryny wyszorować i sparzyć pokroić w plasterki dodać do alkoholu z kwiatkami. Teraz dodać miód ilość zależy od waszego smaku czy ma być bardziej czy mniej słodka.

dwa sposoby:

  • Zamkniętą nalewkę można odstawić w ciemne chłodne miejsce – codziennie wstrząsamy przez ok 1 miesiąc aż miód się rozpuści.
  • Drugi sposób to w każdy słoneczny dzień wystawiać nalewkę na słońce przez ok 12 godzin przez ok 1 miesiąc. Nalewkę oczywiście codziennie wstrząsamy. Po tym czasie trzeba przecedzić wszystko przez gazę lub bawełnianą szmatkę. Teraz porozlewać do butelek , a jeżeli jest jeszcze mętna należy ja przecedzić jeszcze raz przez sączek z bibuły.

Właściwości:
Piejmy gdy źle się czujemy 1 kieliszek przed snem , działa rozgrzewająco , napotnie , przeciwzapalnie .
*słodka nalewka to ok 5-6 łyżek miodu .
*mniej słodka nalewka to 3 łyżki miodu.

źródło: Barbara Kazana

Jeżeli spodobał ci się ten przepis proszę zostaw komentarz poniżej a może już go wykonałaś/eś daj mi znać jak ci wyszedł udostępnij zdjęcie na instagram otaguj post #magiawkuchni

Print Friendly, PDF & Email
(Visited 1 781 times, 1 visits today)
 
About Author

Jagoda Jurek

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Translate »
error: Content is protected !!