x
Lody waniliowe

Ten post był czytany5813razy!

Dziś w przerwie między deszczem a słońcem oby tego słońca było więcej… naszła nas ochota na lody waniliowe … Więc zebraliśmy się szybko do roboty 😉 wystarczy zmieszać kilka składników i gotowe. Lody wyszły kremowe i po prostu pyszne choć w zasadzie ja to należę do lodożerców a pora roku dla mnie nie jest ważna lody muszą być zawsze i koniec . 😉 Polecam

składniki:

  • 300 ml mleka tłustego
  • 1 laska wanilii
  • 100 g cukru trzcinowego białego lub innego zamiennika cukru
  • 3 żółtka
  • 250 ml śmietany 30%

Wykonanie:

Do rondelka wlej mleko, laskę wanilii przetnij wzdłuż i wyskrob ziarenka włóż do mleka wraz z całą laska wanilii, dosyp połowę cukru i zagrzej ale nie gotuj odstaw z ognia i trochę przestudź. Do miski wbij żółtka ubij oraz resztę cukru lekko ubij. Z mleka wyjmij laskę wanilii i wlewaj powoli do żółtek ciągle mieszając. Ponownie wlej do garnka zagrzej ale nie gotuj – przestudzić. Ubij śmietanę na sztywno i wymieszać z masą jajeczną. Tak przygotowana mieszaninę schłodź porządnie i przelej do maszynki do lodów dalej postępuj według instrukcji producenta maszyny.

*Jeżeli nie masz maszynki to wlej do pojemnika i zamrażaj wyciągając co jakiś czas i ponownie je miksując.

Smacznego

1.06.2010

przepis własny

Print Friendly, PDF & Email
(Visited 199 times, 1 visits today)
 
About Author

Jagoda Jurek

Poprzedni post

Następny post

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Translate »
error: Content is protected !!